O nas

Projekt Fizjoterapia MDT rodzi się z obserwacji klinicznych.Podstawą projektu jest właściwe wykorzystanie potencjału ukrytego w systemie:

Mechanicznego

Diagnozowania

Terapii

popularnie nazywanej Metodą McKenziego, a w ramach tego, tworzenie podgrup pacjentów reagujących w określony sposób na zadawane bodźce mechaniczne (pozycje statyczne, ruch własny pacjenta, procedury manualne wykonywane przez terapeutę).  Ten projekt zakłada również umiejętność wykluczania z leczenia tych pacjentów u których nie obserwuje się poprawy, a zarazem kierowania do właściwszych specjalistów.

Umów się na wizytę

Diagnostyka MDT

Każdy może być poddany tej diagnostyce, ale już nie każdy może być leczony według MDT.

  • Zespoły bólowe kręgosłupa i kończyn – zwłaszcza pacjenci którzy nie doświadczają poprawy w leczeniu zachowawczym i usłyszeli propozycję leczenia operacyjnego.
  • Terapia wisceralna – po przecięciu powłok brzusznych.
  • Fizjoterapia przed i pooperacyjna,
  • Diagnostyka i leczenie nietrzymania moczu.
  • Terapia przeciwobrzękowa – po mastektomii, w obrzękach limfatycznych, tłuszczowych, pourazowych.

To tylko niektóre przykłady możliwości jakie daje współczesna fizjoterapia.

Zobacz w czym możemy Ci pomóc

Wady postawy

Diagnostyka i leczenie wad postawy, skrzywień kręgosłupa i wad kończyn dolnych u dzieci. Badanie komputerowe postawy ciała.

Metoda McKenziego

Badanie metodą McKenziego opierające się na protokołach diagnostycznych. Odpowiednio dobrany sposób leczenia, nastawiony na eliminację przyczyn.

Diagnostyka lekarska

Farmakoterapia bólu ostrego i przewlekłego. Inwazyjne techniki leczenia bólu: blokady diagnostyczne, prognostyczne, terapeutyczne.

Poznaj metodę MDT

Aby MDT było to skuteczne koniecznie jest współdziałanie

Ten system skutecznie mogą stosować fizjoterapeuci i lekarze. i współtowarzyszenie (dwie łodzie). Proces ten nie został zakończony, trudno jest przewidzieć – czy kiedykolwiek dobiegnie końca. Tam gdzie mamy do czynienia z chorobą – tam rzadko kiedy mamy możliwość poznania wszystkich czynników ją powodujących. Podobnie sprawa  ma  się  z  leczeniem. Im lepiej wykształcony terapeuta, tym skuteczniejsze efekty diagnostyczne i  terapeutyczne, to oznacza w praktyce szybsze zakwalifikowanie  do leczenia oraz skuteczniejsze efekty