dr n. o zdr.Jacek Tuz
Zespół - Fizjoterapeuta
  • O mnieZałożyciel Międzynarodowej Kliniki McKenziego.
  • CertyfikatyTerapeuta certyfikowany oraz dyplomowany Międzynarodowego Instytutu McKenziego z zakresu Diagnozowania i Terapii Mechanicznej. Wieloletni instruktor Międzynarodowego Instytutu McKenziego.

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu pacjentów z zespołami bólowymi kręgosłupa i kończyn, jak również z innymi niespecyficznymi zespołami objawów prezentowanych przez pacjenta. Tyle prezentacji klinicznych ilu jest pacjentów – każdy przynosi coś innego, specyficznego.  Szczególny obszar zainteresowania to diagnostyka różnicowa czyli:

1. Kwalifikacja do leczenia fizjoterapeutycznego. Nie każdy pacjent nadaje się do leczenia używając środków możliwych do zastosowania przez fizjoterapeutę. Zdarza się że jest potrzebna konsultacja lekarska (lekarza kierunkowego lub innego fizjoterapeuty, bardziej biegłego w innym obszarze sztuki fizjoterapeutycznej).

2. Identyfikacja miejsca (źródła) dolegliwości podawanych przez pacjenta. Może być tak, że pacjent skarży się na ból barku czy nadgarstka, biodra lub kolana – a źródło tych dolegliwości nie jest w obszarze wskazywanym przez pacjenta.

3. Posługiwanie się modelami leczenia MDT (Mechanicznej Diagnostyki i Terapii)  i FDM (Zaburzeń Układu Powięziowego) – co skutkuje dużą skutecznością i prostotą leczenia. 

  • Szkolenia z metody McKenziego
  • Kwalifikacja do leczenia fizjoterapeutycznego
  • Identyfikacja źródła dolegliwości podawanych przez pacjenta
  • Posługiwanie się modelami leczenia MDT
  • Badanie komputerowe postawy ciała
Od ponad 20 lat w związku małżeńskim. Małżonka Mariola, także fizjoterapeuta. Wspólnie posiadamy troje dzieci, trzech chłopców: Szymona, Pawła i Kubę.

Hobby: sport : zwłaszcza koszykówka (NBA), żużel (kibic Stali Gorzów) oraz od chwili zamieszkania na Śląsku drużyn z tego regionu czyli Włókniarza Częstochowa i ROW-u Rybnik, a także siatkówka z racji opieki nad siatkarzami TKS-u Tychy oraz dwóch synów którzy uprawiają tą dyscyplinę sportu (Paweł – MOSM Tychy, obecnie wypożyczenie do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Kuba, obecnie trenujący w MKS Będzin).